HLUBŠÍ SMYSL / Růžena Vacková / divadlo / 2021

Předpremiéra proběhla 17.11. 2021

“Mé drahé dušičky, těším se, že si na mnohá místa v Praze i mimo Prahu zajdeme. Nejkrásnější, co člověk nabývá stárnutím je “historické” prožívání přítomného času, přítomných chvil, jako uzlin svazujících minulost s budoucností. A tak si spolu sedneme, třeba na “Skalce” u Stříbrné Skalice – a v té malé hospůdce (je-li tam ještě) ponesou nám časy lidi našeho života, které uvidíme novýma očima a hlubším zrakem. Radost a pokoj přeji, Vaše R.”

RŮŽENA VACKOVÁ (1901 – 1982) byla druhou jmenovanou vysokoškolskou profesorkou v Československu (archeologie, dějiny umění, estetika). Poprvé byla vězněna v roce 1945 za odbojovou činnost a jen těsně unikla trestu smrti. Za minulého režimu pak strávila ve vězení takřka 16 let jako politická vězenkyně. Navzdory tomu všemu nikdy neustala ve své pedagogické činnosti a byla morální oporou a vzorem širokému okolí. V roce 1992 jí prezident Václav Havel udělil in memoriam Řád T. G. Masaryka.

Na divadelní inscenaci spolupracují: Jakub Gottwald, Tereza Dočkalová, Matouš Hejl, Jaro Repka, Tomáš Peřina, Simeon Hudec, Johana Hořejší, Daniela Petříčková, Zdeněk Kříž, Josefina Hudcová, Ondřej Balajka, Magdalena Kiselá

S podporou: Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury, Magistrát hl. m. Prahy, Městská část Praha 8

https://www.facebook.com/events/272914478156891

foto: Richard Hodonický

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Web Wordpress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: