Benefice – Marina Makovii, Taras Voloshchuk, Meccaverius, WBB, Kvietah, Schrödingerova kočka, Homeoffice

Ukrajina čelí bezprecedentní invazi vojsk Ruské federace. To, co se děje, zasahuje nás všechny. My máme zatím to štěstí, že nás zahlcuje jen spousta otázek, myšlenek a emocí a ne ruských tanků a střel. Jedna z otázek je, co můžeme udělat my tady? A protože děláme běžně kulturu, zkusíme to i tentokrát – benefice pro pomoc na Ukrajinu. Srdečně tedy zveme na koncert ve středu, tentokrát v prostoru Fuchs2

Na podporu Ukrajiny zahráli: ukrajinská zpěvačka Marina Makovii, ukrajinský kontrabasista Taras Voloshchuk a československé kapely: Meccaverius Society, Wunder Bar Band, Kvietah, Schrödingerova kočka a pražsko-ruští Homeoffice. Na akci také promluví naši ukrajinští přátelé.

Doporučené minimální vstupné 250 Kč

LINE UP
18:00 Open doors
18:15 Jakub Gottwald úvodní slovo
18:30 Kvietah
19:15 Marina Makovii
20:15 Schrödingerova kočka
21:00 Taras Voloshchuk
21:50 Wunder Bar band
22:50 Meccaverius society
23:50 Homeoffice

Více o SBÍRCE PAMĚTI NÁRODA: Za Vaše dary nakupujeme zdravotnický materiál a ochranné vybavení zvyšující bezpečnost obránců Ukrajiny jako jsou neprůstřelné vesty, helmy, rukavice, vysílačky, drony s nočním viděním a další neútočné vybavení. Spolupracujeme např. s ukrajinskou neziskovou organizaci Повернись живим / Come Back Alive, která se dlouhodobě zabývá distribucí ochranných pomůcek a zdravotnického zabezpečení, ale i s mnoha dalšími organizacemi a jednotlivci. Finanční prostředky budou využity také k humanitární pomoci lidem postiženým invazí ruské armády.
Ukrajina zoufale potřebuje vojenské obranné prostředky – drony, zařízení pro noční vidění, neprůstřelné vesty, vysílačky, helmy a další a další, a samozřejmě zdravotnické vybavení – seznam „co je třeba“ je dlouhatánský. Firmy, co toto vyrábějí, souhlasily, že nám vše prodají za výrobní ceny. Jsme schopni získat i zmiňované vojenské prostředky. Materiál sháníme my tady u nás, a víme, jak ho dopravit na Ukrajinu. Jsme v kontaktu s diplomaty, naším ministerstvem obrany i Ukrajiny, přes naše přátele na Ukrajině i s veliteli ukrajinských obranných jednotek, kteří hlásí aktuální potřeby.

MARINA MAKOVII – ukrajinská zpěvačka, která žije v Praze. Je autorkou textů a hudební skladatelka, účastnice ukrajinského pěveckého soutěže The Voice (UA), herečka ruskomluvícího divadla v Praze T-Art a aktivistka v podpoře Ukrajiny. Teď pravě rozjela vlastní charitativní činnost “Dobrovolnické sdružení žen v ČR” na podporu Ukrajiny v nouzovém stavu. Přeje se podělit o svou tvorbu a prostřednictvím kultury umožnit větší podporu statečné Ukrajině.
https://www.facebook.com/marina.macovii
https://m.facebook.com/pomoc.na.ukrajine?__nodl&refsrc=deprecated&_rdr
https://www.facebook.com/TArtStudioPrague/

TARAS VOLOSHCHUK se narodil v roce 1972 v Kyjevě. Absolvoval Lysenko Music School a Hudební akademii P.I. Čajkovského v Kyjevě. Do Čech přijel v roce 1999 a založil kapelu Caribe. Za dobu své hudební působnosti zde spolupracoval s celou řadou interpretů – např. s Naj Ponk Trio, Yvonne Sanchez, René Tlossmanem, Limbo, Romanem Pokorným, Eb Davisem, Janem Kořínkem a dalšími.
https://myspace.com/tarasvoloshchuk

MECCAVERIUS SOCIETY – kapela vycházející z post-rocku a free-jazzu, jejíž hudební styl byl dále ovlivněn starými rockovými kapelami. Jejich styl se pak posunul dál a dnes obsahuje prvky psychedelického a matematického rocku. Hudební multižánr doprovází live projekce Eliáše Dolejšího.
https://bandzone.cz/meccaveriussociety

WUNDER BAR BAND
Pražská, československá kapela, která hraje od roku 7 př.Kr. Z desky Wunder Bar Band hraje Stepního vlka Hermanna Hesseho a další originální skladby na pomezí fusion a dalších hudebních směrů.
https://bandzone.cz/wunderbar

KVIETAH zahraje se svou novou pětičlennou smečkou písně z nového alba Hejno černejch koček. Je to songwriterka, která popisuje nevšední události a pocity pomocí všedních obrazů. Viz píseň Indián- „Nepomáhá paralen na tenhle stesk a zelí na plynu bublá, bublá. Nechám ho spálit, zvážily váhy, že už jsem pro tebe pět kilo zhubla.“
https://kvietah.bandcamp.com/album/hejno-ernejch-ko-ek
https://open.spotify.com/artist/1ck5wRc7dpyzawbajvXlKt…

SCHRÖDINGEROVA KOČKA
Basa, bicí, ságo. Něco hluku, něco ticha. Repetice – matka jistoty. Kdo by ji dnes nepotřeboval! Jednou o nás napsali, že prý alternativní post-punk.
https://bandzone.cz/schrodingerovakocka

HOMEOFFICE
Pražsko-ruská čtveřice posouvá hranice toho, co to znamená indie-rock. Chytlavé kytarové songy nasáklé elektronikou se v melancholii netopí, ale elegantně plavou a především příjemně plynou. Prvotní chladné pocity z jejich hudby brzy střídá vřelost spojená s domácí pohodou, která ostatně inspirovala kapelu k názvu homeoffice.
https://www.facebook.com/homeofficemusic/
https://www.instagram.com/homeofficemusic/

Akci pořádali Krajinou přílivu, Fuchs2 a samozřejmě kapely

Moc děkujeme všem, kteří se podíleli na středeční Benefici pro Ukrajinu! Podařilo se vybrat cca 33 tisíc, s Krajinou přílivu jsme přidali dalších 17 a včera tedy i díky vám dorazilo 50 tisíc na sbírku Pomozte Ukrajině s Pamětí národa. Děkujeme!

Potvrzení o daru:

https://www.facebook.com/events/327798249306058

foto Richard Hodonicky

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Web Wordpress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: