Kristýna Farag – koncert a čtení + Příběhy vlastenců – projekce

Kristýna Farag – Ch. Koechlin/ A.France: Les Chants de Nectaire

Akce proběhla 13. 10. od 19:00

Výběr z cyklu Les Chants de Nectaire pro flétnu sólo francouzského skladatele Charlese Koechlina, prokládaný čtením z románu Anatola France „Vzpoura andělů“, který se stal námětem pro napsání díla. Hraje a čte: Kristýna Farag.

Kristýna Farag je absolventkou hudebního Gymnázia Jana Nerudy a Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Je flétnistkou a zpěvačkou souboru Cabaret Calembour autorského tria Šotek-Orozovič-Suchý. Aktuálně působí také jako flétnistka a zpěvačka v kapele Igora Orozoviče, který letos pod hlavičkou Supraphonu představil svou tvorbu ve vlastním hudebním projektu. 

20:00 – Příběhy vlastenců – dokumentární film režiséra Olivera Maliny Morgensterna: 27. května 2022 jsme si připomněly 80 let od vojenského útoku československých parašutistů Josefa Gabčíka a Jana Kubiše na zastupujícího říšského protektora R. Heydricha. Do tehdejšího protektorátu Čechy a Morava byli za tímto úkolem vysláni z Velké Británie. Atentát, tak jak to nazývali nacisté, byl úspěšný, ale pak nastaly neskutečné represe našeho národa. Tento hrdinný čin parašutistů připomíná dokument režiséra Olivera Maliny s názvem „Příběhy vlastenců“, který mapuje nejen úspěšnou operaci československého odboje, ale také osudy známých, ale i těch méně známých českých odbojářů, kteří parašutistům pomáhali. Při jeho natáčení objevil řadu zapomenutých příběhů. Jedním z nich je příběh o jediném přeživším z řeznické rodiny Vosmíkových, která Kubišovi, Gabčíkovi a spol. pomáhala. S příběhy dalších hrdinů se seznámíte zhlédnutím tohoto dokumentu.

https://www.facebook.com/events/788084015740573

Událost pořádali Krajinou přílivu, Kristýna Farag a Oliver Malina Morgenstern

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Web Wordpress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: