Tiskové ohlasy

Hlas, který nešlo umlčet, Scénický projekt Spis / Růžena Vacková není jen dokumentem

Díky herci a performerovi Jakubu Gottwaldovi a spolku Krajinou přílivu ožívá v libeňské synagoze neokázalé, a přesto strhující drama o profesorce Růženě Vackové, perzekvované nacistickým i komunistickým režimem. Jak neotřele zpřístupnit historickou postavu a její životní zkušenost?

celý text recenze: https://www.advojka.cz/archiv/2022/12/hlas-ktery-neslo-umlcet

pokud nemáte předplatné, tak je ke stažení v pdf zde: https://krajinouprilivu.files.wordpress.com/2022/08/a2-marcela-magdova-spis-ruzena-vackova.pdf

Republika andělů, Barevné vise poustevníka Boruta Hollanda

Znovu a znovu jsem se snažil představit si hranici prostoru nebo jeho neohraničenost, čas s počátkem a čas bez počátku a konce“ (Martin Buber)

„V libeňské synagoze v Praze na Palmovce je aktuálně možno shlédnout urbanistické vise záhadných měst a andělských světů slovinského autora židovského původu Boruta Hollanda. Borut netvoří, ale studuje, není umělec, ale tálibán, čili student.

celý text si můžete přečíst zde: https://babylonrevue.cz/republika-andelu/ 

Sugestivní apokalypsy. Výstava nedávno zesnulého Petra Šmahy přesvědčí návštěvníka o síle umění

Výstava Petra Šmahy, která se koná pár měsíců po jeho smrti v Synagoze na Palmovce, představuje jeho obrazy z posledního období. Malíř již byl nemocný a doléhal na něj vývoj ve společnosti, v níž jsou vztahy ve své bezvýchodnosti čím dál drsnější a bezohlednější.

celou recenzi si přečtete zde: https://www.lidovky.cz/orientace/kultura/recenze-sugestivni-apokalypsy-vystava-petra-smahy-presvedci-navstevnika-o-sile-umeni.A210910_102421_ln_popkultura_jto

Petr Šmaha – malíř

Výstava obrazů významného představitele české malířské exprese, příslušníka silné poválečné generace, je výraznou výpovědí o problémech současného světa i o peripetiích lidské existence v jeho proměnách.

celý text si můžete přečíst zde: https://babylonrevue.cz/petr-smaha-malir/

Pavel Dias – výstava fotografií v Synagoze na Palmovce

Poctou a vzpomínkou na nedávno zesnulého fotografa Pavla Diase je výstava jeho fotografií v Synagoze na Palmovce. Kurátor David Kumermann při vernisáži zmínil, že více než před rokem společně s Pavlem Diasem ještě plánovali výstavu fotografií z jeho cesty do New Yorku za Karlem Hackenschmiedem. Chtěli tak navázat na výstavu Hackenschmied 110, která v roce 2017 proběhla na stejném místě, a Pavel Dias byl jejím kurátorem. Pandemie však zabránila záměr zrealizovat a 82-letý Pavel Dias mezitím zemřel.

celou recenzi si přečtete zde: https://artmagazin.eu/pavel-dias-vystava-fotografii-synagoga-na-palmovce/

https://krajinouprilivu.cz/2022/04/04/pavel-dias-fotografie-vystava-2021/

Web Wordpress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: